Najlepsze punkty widokowe w Barcelonie

Barcelona to miasto, które przyjemnie jest podziwiać z wielu rozmaitych perspektyw. Przechadzki ulicami to oczywiście punkt obowiązkowy, jednak w katalońskiej stolicy warto też wzbić się w przestworza! Miasto to posiada wiele niezwykłych punktów widokowych, z których to odkryć możemy zupełnie nową Barcelonę!

Wzgórze Tibidabo

Najlepsze punkty widokowe w Barcelonie to miejsca wysoko wznoszące się nad miastem. Specjalnie nie dziwi zatem fakt, że faworytem w tej dziedzinie jest Tibidabo – najwyższe w okolicy wzgórze. Ci, którzy spragnieni są jeszcze szerszej perspektywy, wjechać mogą na znajdującą się nieopodal radiowo-telewizyjną wieżę – z niej to ponoć przy sprzyjających atmosferycznych warunkach ujrzeć można nawet Pireneje. Wybierając się na Tibidabo nie zapomnijmy o tutejszym niezwykłym kościele Sagrat Cor – to architektoniczne cudo też godne jest uwagi.

Tibidabo - widok na okolicę, najpiękniejsze punkty widokowe w Barcelonie
Tibidabo – widok na okolicę, foto: Richardjo53, CC BY-SA 2.0

Taras widokowy hotelu Barcelò Raval

Hotel Barcelò Raval ulokowany jest nieopodal Ramblas w ścisłym centrum miasta. Wyprawa w to miejsce nie wymaga zatem specjalnej fatygi, widok zaś, jaki roztacza się z tutejszego tarasu, potrafi zachwycić. Wszyscy ci, którzy nie są hotelowymi gośćmi, miejsce to odwiedzać mogą codziennie po godzinie 18.00. W celu spotęgowania doznań polecamy zatem zawitać tu tuż przed zachodem słońca. Taras spokojnie można okrążyć, podziwiając miasto z każdej strony. Dodatkowo do dyspozycji są tu też wielkie lornetki, za pomocą których jeszcze wnikliwiej przejrzeć będziemy mogli się okolicy.

Najlepsze punkty widokowe w Barcelonie – Bunkers del Carmel

Innym znakomitym punktem obserwacyjnym znajdującym się w samym sercu katalońskiej stolicy są dawne bunkry, które na wzgórzu Turo de la Rovira wybudowano w 1938 roku. By dotrzeć w to miejsce, trzeba się nieco natrudzić, jednak cudna roztaczająca się stąd panorama wynagrodzi nam wszelkie wysiłki. Bunkers del Carmel to obszar, który wciąż należy bardziej do barcelończyków niż turystów. Zachody słońca przy wtórze gitar i piknikowych koszach to tutejsza codzienność.

Bunkers del Carmel - tym miejscem można się zachwycić!, najlepsze punkty widokowe w Barcelonie
Bunkers del Carmel – tym miejscem można się zachwycić!, foto: leo gonzales, CC BY 2.0

Taras na dachu Palau Nacional

W słynnym Palau Nacional znajduje się Museu Nacional d’Art de Catalunya miejsce, do którego warto wstąpić po to, by zapoznać się ze wspaniałą kolekcją romańskiej sztuki. Ten usadowiony na wzgórzu Montjuïc budynek w zanadrzu posiada jednak jeszcze jedną atrakcję – ulokowane na dachu punkty widokowe. Za możliwość obejrzenia roztaczającej się stąd panoramy zapłacić będziemy musieli 2€. Na jednym z tarasów znajduje się bar koktajlowy, więc podziwianie widoków umilić możemy sobie sączeniem drinka.

Taras Mirador del Migdia – widok z Montjuïc cd.

Montjuïc to wzgórze, które uraczyć nas może niejednym punktem widokowym. Pięknym miejscem na podziwianie barcelońskiego krajobrazu jest Parc del Migdia, a dokładniej znajdujący się w nim taras Mirador del Migdia. Lokalizacja ta idealnie nadaje się na popołudniową piknikową przystań – pomiędzy zielonymi drzewami odnajdziemy drewniane stoły i ławki. Można więc tu nie tylko nacieszyć się pięknymi widokami, ale i przyjemnie odpocząć.

Mirador del Migdia - widok w stronę barcelońskiego portu, najlepsze punkty widokowe w Barcelonie
Mirador del Migdia – widok w stronę barcelońskiego portu, foto: Albert Torelló, CC BY-SA 2.0

Teleferic de Montjuïc kolejką na wzgórze

Jeśli spragnieni jesteśmy niezapomnianych widoków i w planach mamy wyprawę na Montjuïc, wykorzystajmy wszystkie nadarzające się okazje – na górę wybierzmy się kolejką linową! Wagoniki ruszają z plaży i fundują nam nadwodną podróż na wysokości 101metrów. To zatem nie tylko dobry środek transportu, ale i znakomity ruchomy punkt widokowy. Koszt pojedynczego biletu dla dorosłych to 8€, dla dzieci 6.20€. Bilet w tę i z powrotem ze zniżką zamówić można tutaj.

Jardins del Turó del Putxet – zielone widokowe zaułki

Jak okazuje się, najpiękniejsze punkty widokowe w Barcelonie ukryte są też w cieszących oko parkach czy ogrodach. Kolejnym miejsce, w którym miasto podziwiać możemy z dala od towarzyszącego mu zazwyczaj zgiełku, są Jardins del Turó ulokowane na wzgórzu Putxet. Poza jednym z najpiękniejszych widoków zachwycić możemy się tu również niezwykłe rzadkimi okazami roślin. Przemierzając żwirowe ścieżki, z pewnością znajdziemy tu jakiś przyjemny zaułek, w którym uda nam się odpocząć, poczytać bądź zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem.

Panorama miasta ze wzgórz Putxet, najlepsze punkty widokowe w Barcelonie
Panorama miasta ze wzgórz Putxet, foto: Börkur Sigurbjörnsson, CC BY 2.0

 Sagrada Familia – widok z wieży

Sagrada Familia to w katalońskiej stolicy punkt obowiązkowy. Każdy, kto odwiedza Barcelonę, koniecznie obejrzeć musi to słynne dzieło Gaudiego. Ów intrygujący, wciąż nieskończony sakralny obiekt, zachwyca zarówno swą oryginalną fasadą, jak i wnętrzem. Jednak miłośnicy miejskich panoram nie powinni zapomnieć też o podróży na kościelną wieżę, na którą łatwo możemy dostać się przy pomocy windy. Warto wykorzystać wszystkie nadarzające się okazje, by prawdziwie cieszyć się wizytą w jednym z największych barcelońskich architektonicznych cudów.

La Pedrara – kominy z panoramą w tle

Wycieczka po Barcelonie tropem Gaudiego nie może obyć się bez zwiedzania la Pedrary. Zwiedzanie la Pedrary zaś ciężko sobie wyobrazić bez wizyty na jej niezwykłym dachu. Możliwość podejrzenia miasta to oczywiście niejedyna tutejsza atrakcja. Zjawiskowe widoki wyłaniają się tu bowiem zza niezwykłych konstrukcji, które pozostawił po sobie Gaudi. Kominy przypominające nieco zakutych w hełmy wojowników robią niemałe wrażenie. Nie zapomnijmy jednak zerknąć nieco dalej po to, by popodziwiać okolicę.

Na dachu la Pedrary, najlepsze punkty widokowe w Barcelonie
Na dachu la Pedrary, foto: Ben Miller, CC BY-SA 2.0

Las Arenas – centrum handlowe z widokiem na miasto

Las Arenas to obecnie wielka galeria, w której na sześciu piętrach odnaleźć można ponad 100 sklepów, multikino czy Muzeum Rocka. Miejsce to warto odwiedzić jednak nawet wtedy, gdy niespecjalnie interesują nas zakupy – główną atrakcją okaże się wówczas widokowy taras na szczycie. Z jednej strony przyjrzymy się tu wzgórzu Tibidabo, z drugiej objawi się nam Palau Nacional w całym swym majestacie. Jeśli spędzić będziemy chcieli tu nieco więcej czasu, zasiąść możemy w którejś z restauracji bądź barów umieszczonych w wewnętrznej części okrągłego tarasu.

Chcesz na własne oczy ujrzeć miasto z tylu rozmaitych perspektyw? Zamów bilety lotnicze z Barcelony do Polski!