Majówka w Barcelonie

Początek maja to idealny czas, by zaplanować wyjazd i zarezerwować tanie loty do Barcelony. Do miasta nie przyjeżdża tak wielu turystów, jak w szczycie sezonu, a pogoda jest ciepła i przyjemna, idealna na zwiedzanie. Chociaż tegoroczny świąteczny majowy weekend jest wyjątkowo krótki, to trzy dni wystarczą na pierwszą wizytę w stolicy Katalonii, a dla tych, których serce zostało w Barcelonie, na niedługi, sentymentalny powrót do miasta.

Garść przydatnych informacji

Najwygodniejszy sposób poruszania się po mieście to korzystanie z komunikacji miejskiej. Dla tych, którzy będą intensywnie zwiedzać i sporo się przemieszczać dobrą opcją jest zakup trzydniowego biletu Hola BCN! (koszt 20,50 €), który umożliwia korzystanie z metra i autobusów oraz niektórych regionalnych połączeń kolejowych. Bilet ten można kupić w automatach znajdujących się na każdej stacji metra lub wcześniej, przez internet na  tej stronie. Na stronie barcelońskiej komunikacji miejskiej znajdziemy też rozkład jazdy metra i autobusów oraz wygodne mapki obrazujące jak przebiega trasa danej linii.

Plan metra w Barcelonie
Plan metra w Barcelonie fot. https://www.pinterest.com/pin/224617100141670759/

Śladami Gaudiego bez kolejek

Chociaż Barcelona pełna jest ciekawych miejsc i unikatowych zabytków, to nie sposób ich wszystkich zwiedzić w ciągu jednego weekendu. Warto wcześniej przez internet zarezerwować bilety do wybranych atrakcji, by uniknąć stania w długich kolejkach.

Bilety do świątyni Sagrada Familia można nabyć na tej stronie (cena od 15€ ). Dzięki wcześniejszej rezerwacji unikniemy czekania w wielogodzinnej kolejce. Kupując bilet warto wybrać opcję ze zwiedzaniem wieży, gdyż z góry można ujrzeć piękną panoramę Barcelony.

Od niedawna trzeba także zapłacić za wstęp do części Parku Güell, bilety można dostać na stronie parku w cenie 7 €.

Wstęp do wspaniałych rezydencji zaprojektowanych przez Gaudiego też jest płatny, bilety do Casa Batlló można znaleźć tutaj w cenie 21,5 €, natomiast  do Casa Milà  na tej stronie  w cenie 20,50 €.
Dzięki wcześniejszemu nabyciu biletów możemy wybrać godzinę zwiedzania i maksymalnie wykorzystać czas w Barcelonie, a przy okazji uniknąć długiego i nużącego stania w kolejkach do kas.

Casa Battló
Casa Battló fot. https://www.pinterest.com/pin/292452569529165620/

Praktyczne wskazówki
Wizytę w barcelońskiej katedrze warto zaplanować w godzinach od 8 do 12.45 lub po 17.45 (w soboty, niedziele i święta po 17.15), ponieważ wtedy wejście jest darmowe.
Przepiękna tańcząca fontanna Font Màgica de Montjuïc zaczyna pokazy o 21 i co pół godziny do 23.30 rozpoczyna się nowy spektakl. Warto wejść na dach pobliskiego centrum handlowego Las Arenas, skąd można podziwiać z góry pokaz fontanny.

Fontanna Font Màgica de Montjuïc
Fontanna Font Màgica de Montjuïc fot. https://www.pinterest.com/pin/481181541413849355/

Majówka w tym roku to tylko trzy dni, a to o wiele za mało, by poznać tak zróżnicowane i ciekawe miasto, jakim jest Barcelona. Jednak przy dobrym rozplanowaniu czasu i ułożeniu programu zwiedzania uda się naprawdę sporo zobaczyć. W ciągu dnia można intensywnie zwiedzać, a wieczorami zrelaksować się przy winie i tapas w jednym z licznych barcelońskich pubów, podziwiać magiczną tańczącą fontannę lub wybrać się na klimatyczny spacer wzdłuż plaży. Tak spędzony urlop z pewnością zapadnie w pamięć i na długo naładuje pozytywną energią.