Maj 2015 w Barcelonie

Z pewnością nikt nie będziesz się nudził planując tanie loty do Barcelony w maju. W mieście czeka wiele ciekawych atrakcji zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Dla miłośników motoryzacji połowa miesiąca to idealny czas, żeby odwiedzić miasto. Fani piłki nożnej z pewnością chcieliby się znaleźć w stolicy Katalonii w ostatni weekend maja. Ale Barcelona oferuje także wiele innych, nie związanych ze sportem, atrakcji.

Dla fanów motoryzacji

W dniach od 8 do 10 mają odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Najlepsi kierowcy rajdowi będą po raz 25 ścigać się na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną. W piątek, 8 maja, będzie można obserwować jazdy próbne, na sobotę, 9 maja, przewidziane są kwalifikacje, a w niedzielę,  10 maja, odbędzie się główny wyścig. Można kupić bilety zarówno na 3 dni, jak i tylko na weekend, są one dostępne na tej stronie.  Wydarzeniu temu towarzyszy szereg innych atrakcji, takich jak wystawa bolidów czy wernisaż przedstawiający 25 lat wyścigów Gran Prix na torze Circuit de Catalunya. Tor położony jest tylko 32 kilometry od Barcelony i można się tam dostać z centrum miasta pociągiem w około 30 minut.

 Circuit de Catalunya
Circuit de Catalunya fot. https://www.pinterest.com/pin/123286108524814925/

To jeszcze nie koniec interesujących wydarzeń, które czekają w tym miesiącu w stolicy Katalonii na pasjonatów motoryzacji. Od 9 do 17 mają będzie można podziwiać najnowsze modele samochodów i motocykli na Barcelona International Motor Show. Wystawa odbędzie się na wzgórzu Montjuïc, a bilety w cenie 12 euro są do nabycia na tej stronie.

Puchar króla

30 mają o godzinie 21.30 na Camp Nou odbędzie się finałowy mecz Pucharu Króla, w którym FC Barcelona zmierzy się z drużyną Athletic Bilbao. To piłkarskie widowisko ściągnie do miasta wielu fanów Dumy Katalonii, a jeśli gospodarze wygrają ten pojedynek, to z pewnością na ulicach miasta odbędzie się wielkie, całonocne świętowanie. 30 maja jest więc idealną datą na odwiedzenie Barcelony, by poczuć na własnej skórze piłkarską gorączkę.

Camp Nou
Camp Nou fot. https://www.pinterest.com/pin/324822191848254498/

Święto muzyki

W dniach od 28 do 30 mają odbędzie się festiwal muzyki alternatywnej Primavera Sound. Już po raz piętnasty na terenie Parc del Fòrum przez 3 dni zagra wielu muzyków, zarówno z Hiszpanii, jak i z całego świata. Festiwalowi towarzyszy też wiele imprez w barcelońskich klubach. Dokładny program Primavera Sound oraz informacje o biletach można znaleźć na tej stronie.

Stuletnie wesołe miasteczko

Maj to idealny miesiąc, by wybrać się do parku rozrywki Tibidabo. Słoneczna pogoda i brak upałów sprzyjają szaleństwom na licznych atrakcjach. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą coś dla siebie. Na odważnych czeka m.in. Muntanya Russa – kolejka górska, która oprócz przypływu adrenaliny oferuje również niezapomniany widok na miasto. Tibidabo jest jednym z najstarszych parków rozrywki, a jego położenie na 500 metrowym wzgórzu sprawia, że jest on także świetnym punktem widokowym. Park otwarty jest w każdy weekend od 12 do 21, a bilety w cenie 28.50 euro są dostępne na stronie parku.

Widoki w parku rozrywki Tibidabo
Widoki w parku rozrywki Tibidabo fot. https://www.pinterest.com/pin/524880531548450687/

Inne atrakcje

Miłośników sztuki na pewno zainteresuje wystawa prac Picassa i Dalego, o której więcej informacji można znaleźć w artykule o wydarzeniach kwietniowych.
W nocy z 16 na 17 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów można za darmo wejść do ponad 70 różnych placówek. Dokładny program tego wydarzenia razem z listą uczestniczących muzeów można znaleźć na tej stronie.