Czym zwiedzać Barcelonę?

Gdy wybieramy się do nowego, zupełnie nieznanego nam miasta zawsze zastanawiamy się nad tym, jak zabrać się do zwiedzania. Ważne jest to szczególnie wtedy, gdy na zobaczenie wszystkiego nie mamy zbyt wiele czasu. Długa lista miejsc, do których chcesz trafić, będąc w Barcelonie, już czeka na twym biurku? Zobacz, jakie miasto to przygotowało propozycje, by ułatwić Ci wykonanie tego zadania.

Autobus turystyczny

Podróżowanie najtańsze staje się wtedy, gdy do przemieszczania się wybieramy lokalne środki transportu. Będąc w Barcelonie, postawić możemy więc na miejskie linie autobusowe lub na metro. Niestety sposób taki wymaga zazwyczaj nieco samozaparcia, cierpliwości, przydać może się też umiejętność sprawnego operowania mapą i szczypta orientacji w terenie. Gdy czas nagli, a my nie chcemy się denerwować, wybrać możemy też inną możliwość. W katalońskiej stolicy nie brak autobusów typowo turystycznych, czyli takich, których trasy uwzględniają wszystkie największe miejskie zabytki. Bilet na taki środek transportu może nie jest najtańszy – zależnie od operatora wynosi od 24 do 28€ – za to jeździć możemy na nim cały dzień. Przesiadając się z autobusu na autobus i z linii na linię z pewnością wiele uda nam się zobaczyć.

Barcelona Bus Turistic to jedna z opcji, którą warto wziąć pod uwagę, gdy zastanawiamy się, czym zwiedzać Barcelonę. Operator ten obsługuje trzy trasy (czerwoną, niebieską i zieloną), którymi dowolnie przemieszczać możemy się po mieście. Cena biletu jednodniowego wynosi 28, dwudniowego 39€. Ze zniżką, dotyczy ona dzieci od 4 do 12 roku życia, zapłacimy odpowiednio 16 i 20 €. Bilety bez problemu nabyć można w hotelach, w miejskich punktach informacji turystycznej, bezpośrednio w autobusach lub wcześniej przez internet. Ta ostatnia możliwość szczególnie warta jest uwagi, bo zapewnia 10% zniżkę. Wraz z każdym biletem dostajemy też vouchery na tańsze wejścia do muzeów, na pokazy i na liczne atrakcje miejskie.

Turystyczny autobus, czym zwiedzać Barcelonę
Turystyczny autobus, foto:Andy Mitchell, CC BY-SA

Pierwsze autobusy startują między 9.00 a 9.30, kursują zaś do 19.00 w porze zimowej i 20.00 w okresie letnim. To zaś w jakiś godzinach i w jaki sposób korzystać będziemy z tych usług, zależy tylko od naszej fantazji. Na każdym przystanku możemy zrobić przerwę na zwiedzanie i wsiąść do następnego autobusu. W godzinach szczytu kursują one co 5 min, poza nimi z pewnością nie będziemy musieli czekać dłużej niż 25 minut. Dodatkowo górny pokład autobusu jest odkryty, co z pewnością ułatwia podziwianie miasta. Podczas jazdy dostępna jest też opcja audio-przewodnika – wybierać możemy tu już w 16 językach, niestety wciąż brak wśród nich polskiego.
Podobne transportowe usługi oferuje też Barcelona City Tour.

Nie wiesz, czym zwiedzać Barcelonę? – rowerowa wyprawa okazać może się świetnym pomysłem!

Uwielbiasz miejskie przejażdżki na jednośladzie? W Barcelonie wcale nie musisz rezygnować z tego przyzwyczajenia. Oczywiście tutejszy ruch uliczny bywa czasem nieco trudny do okiełznania, na szczęście znaleźć można tu wiele specjalnie wydzielonych rowerowych ścieżek. Decydując się na zwiedzanie miasta rowerem, otwiera się przed nami mnóstwo możliwości. W jednym z licznych miejskich punktów możemy po prostu wypożyczyć sprzęt i gotowe – w miejskie czeluście ruszamy wtedy zupełnie na własną rękę. Inną opcją jest zorganizowana grupowa wyprawa z przewodnikiem. I na tym jednak nie koniec! Barcelona i w tej dziedzinie przygotowała dla nas cały szereg rozmaitych propozycji. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o nieznanych ci miejscach, a jednocześnie pozostać w pełni niezależnym? Wyprawę taką odbyć możesz ze swym prywatnym wirtualnym przewodnikiem – w opcji tej dostępne są zarówno mp3, jak i monitory.

Barcelońska przejażdżka rowerem, czym zwiedzać Barcelonę
Barcelońska przejażdżka rowerem, foto: Oh-Barcelona.com, CC BY 2.0

Barcelońska przejażdżka segwayem

Segway to elektryczny pojazd na dwóch kółkach, który w roli turystycznej atrakcji znakomicie sprawdzać zaczyna się i w naszych miastach. Barcelona też go pokochała – to w końcu kolejny sposób na to, by przyspieszyć swoją podróż po mieście, jednocześnie całkiem nieźle się bawiąc. Jak okazuje się, nie tylko miejskie zabytki aspirować mogą do miana lokalnych atrakcji. Za sprawą tego urządzenia okazać może się, że przemieszczanie się od punktu do punktu też będzie ciekawą rozrywką. Cena za taką przyjemność waha się od 29 do 49 €. Wszelkie szczegóły i proponowane trasy sprawdzić można tutaj.

Barcelona i segway - pomysł na dobrą zabawę, czym zwiedzać barcelonę
Barcelona i segway – pomysł na dobrą zabawę, foto: Christian Van Der Henst S., CC BY 2.0

Postaw na niezapomnianą motocyklową przygodę

Marzy ci się przejażdżka w bocznym koszu pędzącego przez miasto motoru? W Barcelonie taka opcja zwiedzania jest jak najbardziej możliwa. To idealny pomysł dla tych, którzy podróżują samotnie lub we dwoje. Motocykl taki poprowadzi kierowca, który podczas podróży będzie jednocześnie waszym przewodnikiem. Wiatr we włosach, rozpędzone barcelońskie ulice, znane zabytki i nieznane miejskie zaułki. Wasz przewodnik to w końcu rodowity mieszkaniec katalońskiej stolicy. O mieście tym z pewnością wie on więcej niż jakikolwiek papierowy przewodnik. Z przyjemnością zdradzi on wam wiele lokalnych sekretów. Tutaj sprawdzisz propozycje wycieczek, ceny biletów i dokonasz rezerwacji.

Barcelona na własnych nogach

Niektórzy podczas zwiedzania wolą zdać się na własne nogi. Takiej opcji trudno się dziwić, szczególnie wówczas, gdy czas nam na to pozwala. Nowe miejsca niezwykle przyjemnie jest odkrywać podczas niespiesznego spacerowania. To pozwala nam zajrzeć wszędzie tam, gdzie tylko wyobraźnia nas poniesie. W każdym miejscu można też wówczas przystanąć i podziwiać okolicę. Wąskie uliczki Dzielnicy Gotyckiej to jedna z tych lokalizacji, którą ciężko jest zwiedzać w jakikolwiek inny sposób. To również dobre miejsce na to, by swą indywidualną wędrówkę wzbogacić o spotkanie z przewodnikiem. Ci, którzy posługują się językiem hiszpańskim, angielskim lub francuskim za 14.40 € taką dwugodzinną wycieczkę zakupić mogą tutaj. To w końcu jedno z tych miejsc, które naprawdę warte jest bliższego poznania.

Niespieszny spacer, czym zwiedzać Barcelonę
Niespieszny spacer, foto: Thomas Gartz, CC BY 2.0

Zwykła przechadzka to za mało? Mamy też propozycję dla prawdziwych sportowców. Podczas urlopu nie musisz rezygnować z codziennego treningu! Bez problemu wpleść go możesz w zwiedzanie. Sightjogging zaprasza na poranną miejską przebieżkę. Na miłośników joggingu czeka osiem różnych tras do wyboru. Jak widać o to, czym zwiedzać Barcelonę nie trzeba się martwić. A jak do niej dotrzeć? Bilety lotnicze do Barcelony z pewnością to ułatwią! 😉