Barcelona – tanie loty

Od kiedy w siatkę połączeń lotniczych z Polski na stałe wpisała się Hiszpania, tanie loty do Barcelony dostępne są niemal na wyciągnięcie na ręki. Naprawdę jest w czym wybierać, gdyż w swojej ofercie połączenia do Barcelony mają zarówno linie regularne, jak i przewoźnicy nisko-kosztowi.

Budynek projektu A. Gaudiego, Barcelona, Hiszpania, tanie loty do Barcelony
Budynek projektu A. Gaudiego, Barcelona, Hiszpania / fot. Shawnlipowski@wikimedia

Polskie Linie Lotnicze LOT

Największy krajowy przewoźnik oferuje podróżnym bezpośredni przelot do Barcelony wyłącznie z Warszawy, w satysfakcjonującym czasie trzech godzin i piętnastu minut.
Z pozostałych polskich lotnisk międzynarodowych (Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz, Rzeszów, Szczecin) LOT proponuje podróż z jedną, maksymalnie dwoma przesiadkami. Decydując się na lot z jedną przesiadką, ze wszystkich wyżej wymienionych miast podróżujący udają się najpierw do Warszawy, gdzie na lot do Barcelony czekają maksymalnie godzinę czterdzieści minut (za wyjątkiem lotu z Bydgoszczy i Katowic).Podróżni, którzy zdecydują się na przelot z Bydgoszczy, na przesiadkę w Warszawie poświęcą aż cztery i pół godziny. Osoby rozpoczynające swoją podróż w Katowicach mają natomiast lepszą opcję – lot z przesiadką w Monachium, gdzie na następny samolot oczekiwać będą tylko 40 minut, a całkowity czas podróży to 4 godziny 10 minut. Także z Krakowa i Wrocławia możliwy jest lot przez Monachium, co więcej – podróż ta będzie nawet krótsza niż z przesiadką w Warszawie. Rozważając najkorzystniejsze rozwiązania, przelot z Polski do Barcelony nie będzie trwał więcej niż 6 godzin (za wyjątkiem przelotu z Bydgoszczy, na który poświęcić trzeba niecałe 9 godzin).

Lufthansa

Ten największy niemiecki przewoźnik lotniczy ma w swojej ofercie tanie loty do Barcelony, niestety wyłącznie z minimum jedną przesiadką. Wylatując z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa czy Katowic, najdogodniejsza będzie podróż przez Monachium, gdzie na przesiadkę nie poświęci się więcej niż godzinę, a cała podróż trwać będzie nieco ponad cztery godziny. Z Rzeszowa oraz wyżej wymienionych miast jest też możliwość lotu przez Frankfurt, gdzie czas przesiadki to mniej niż półtorej godziny, a całkowity czas podróży wyniesie mniej niż 5 godzin (za wyjątkiem Warszawy, skąd lot ten potrwa 5 godzin 25 minut).

Pozostałe zagraniczne linie regularne

Na trasie Warszawa – Barcelona tanie loty do zaoferowania mają także następujące linie lotnicze: Swiss (przesiadka w Zurychu, łączny czas lotu z 45 minutową przesiadką wynosi 4 godziny 15 minut), Austrian (50-minutowa przesiadka w Wiedniu, czas podróży 4 godziny 40 minut, Alitalia (łączny czas lotu z godzinną przesiadką w Rzymie to 5 godzin), KLM (przesiadka w Paryżu – 55 minut lub Amsterdamie – godzina i dwadzieścia minut, czas podróży odpowiednio 5 godzin i 5 godzin 35 minut) oraz SAS (35-minutowa przesiadka w Kopenhadze, czas podróży to niecałe 5 godzin). Liniami lotniczymi Austrian do Barcelony dolecieć można także z Krakowa, dokąd łącznie z półgodzinną przesiadką w Wiedniu podróż trwać będzie niewiele ponad 4 godziny. Natomiast linie lotnicze SAS oferują podróż do Barcelony także z Poznania i Gdańska, z przesiadką w Kopenhadze, jednak podróż ta będzie trwała z Poznania pięć i pół godziny, natomiast z Gdańska czas ten wyniesie aż 9 godzin.

Wizz Air

Biorąc pod uwagę fakt, że regularne linie lotnicze oferują niemal wyłącznie przeloty z przesiadkami na trasie Polska – Barcelona, tanie loty, które mają w swojej ofercie przewoźnicy niskokosztowi, wydają się najdogodniejsze. Wizz Air bezpośrednie połączenie z Barceloną ma aż z czterech polskich miast: Poznania, Gdańska, Katowic oraz Warszawy. Czas przelotu ze wszystkich miast wynosi około trzech godzin.

Ryanair

Drugi najpopularniejszy przewoźnik niskokosztowy w Polsce, Ryanair, loty do Barcelony obsługuje natomiast z następujących polskich miast: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia oraz Poznania. Czas przelotu z każdego z tych miast wyniesie mniej niż 3 godziny.