Zwiedzanie Barcelony

Wybierając się do Barcelony warto mieć przynajmniej ogólne pojęcie o jej największych zabytkach i atrakcjach, gdyż po dotarciu na miejsce może okazać się, że czas pobytu w tym niezwykłym miejscu jest zbyt krótki, aby wszystkiego doświadczyć. Zwiedzanie Barcelony jest bowiem niezwykle czasochłonne, ze względu na mnogość obiektów godnych uwagi.

Casa Mila, budynek projektu A. Gaudiego, Barcelona, Hiszpania, zwiedzanie Barcelony
Casa Mila, budynek projektu A. Gaudiego, Barcelona, Hiszpania

Przede wszystkim, Barcelona kojarzona jest z Antonio Gaudim. Warto wybrać się w podróż po mieście jego szlakiem – począwszy od ulicy Passeig de Grácia, przy której znajdują się niezwykłe budynki jego projektu (m.in. Casa Mila, Casa Batllo oraz Casa Vicens), idąc dalej przez bajeczny Park Güell, aż do La Sagrada Familia – największym osiągnięciu architekta, kończąc.

Fani piłki nożnej będą zachwyceni wizytą na Camp Nou, stadionie klubu piłkarskiego FC Barcelona. Miłośnicy sztuki powinni natomiast wybrać się do Pałacu Muzyki Katalońskiej, którego wnętrza zachwycą nawet najbardziej wybrednych.

Zwiedzanie Barcelony to jednak nie jedyna forma spędzania czasu w tym niezwykłym mieście. Niemal każdego miesiąca natrafić tu można na jakiś festiwal, święto lokalne czy imprezę kulturalną – m.in. Festa Major de Gracia, Festival Grec czy Festes de la Merce.

Dodaj komentarz