Wiosna 2019 w Barcelonie

Pierwsze promienie rozgrzewającego słońca i coraz więcej uśmiechów na twarzach… wiosna 2019 w Barcelonie będzie gorąca!

Semana Santa, czyli Wielkanoc

Obchody Wielkanocy zmieniały się przez lata, jednak ich sedno pozostało to samo – celebracja Zmartwychwstania Jezusa przepełnia serca wiernych radością. Jednym z najbarwniej obchodzonych dni świątecznych jest Niedziela Palmowa, podczas której odbywają się procesje. La Burreta odbywająca się w kwartale gotyckim wypełnia ulice zielonymi liśćmi palemek i liści zdobiących drzwi domów w celu odpędzenia złych sił. Podczas procesji można zobaczyć również mężczyzn w charakterystycznych ubraniach z wysokimi nakryciami głowy, zwanych capirotes. Symbolizują one żal za grzechy i chęć odkupienia ich. Noszone są do Niedzieli wielkanocnej i zdejmowane wraz ze zmartwychwstaniem Jezusa.

Wielkanoc obfituje w dania z ryb, w Katalonii najczęściej będą to potrawy z dorsza. Świeże czy konserwowane w soli ryby podawane są na wiele różnych sposobów – łatwo znaleźć coś odpowiadającego własnym gustom. Miłośnicy słodkości powinni spróbować Mona de Pasqua, czyli typowego deseru świątecznego, który przybiera różnorodne formy – od dekoracyjnych, po zabawne karykatury postaci z dziecięcych bajek. Nie można zapomnieć również o Bunyols de Quaresma i pestiños… o których więcej napiszemy w kolejnym artykule 🙂

Wyścigi samochodowe w wyjątkowym stylu

Tanie bilety lotnicze do Barcelony zapewniają szybki transport do kulturalnego serce Hiszpanii… Zyskać więc można czas na podróż w niezwykłym stylu z dużą dawką pasji! Wiosenny rajd z Barcelony do Sitges obejmuje 40 km trasę, którą miłośnicy retro motoryzacji będą pokonywali już po raz 61! Od 16 do 18 marca 2019 około 80 wehikułów wraz z równie autentycznie ubranymi kierowcami i pasażerami wyruszy wzdłuż malowniczego wybrzeża Garraf. Wymagania jakie muszą spełnić uczestnicy rajdu to data wyprodukowania samochodu – kwalifikują się tylko te powstałe przed 1924 roku. Sama trasa rajdu biegnie również wieloma uliczkami miasta, dlatego warto na chwilę przysiąść w jednej z kawiarni, by móc przyjrzeć się niezwykłym pojazdom!

Rajd w Barcelonie / źródło:https://www.sitges.bz/
Rajd w Barcelonie / źródło:sitges.bz/

Koncertowa wiosna 2019 w Barcelonie

Od rocka po indie… wszystkie gatunki, jakie tylko można zagrać na gitarze, wybrzmią tej wiosny w Barcelonie. Festiwal Guitar BCN rozpoczał się już pod koniec stycznia i będzie trwał do 10 lipca 2019. Koncerty odbywają się w wielu barach i klubach na terenie całego miasta, kilka razy w tygodniu. Takiego bogactwa muzyków miasto już dawno nie miało!

Aktualne koncerty i bilety na nie znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

Guitar BCN 2019 / źródło: http://www.guitarbcn.com/
Jeden z koncertów podczas festiwalu Guitar BCN 2019 / źródło: http://www.guitarbcn.com/

`

Coś dla miłośników piwa

Barcelona Beer Festival jest wyśmienitą wymówką, by spędzić weekend z dala od szaroburej polskiej pogody i odpocząć w Barcelonie. Ponad 100 rodzajów lokalnego, lanego piwa i jeszcze więcej butelkowanych trunków w jednym miejscu… czego chcieć więcej! Spragnieni jeszcze większej ilości piwnych doznań mogą zajrzeć do browaru Estrell Damm, gdzie umówić można się na anglojęzyczną wycieczkę z przewodnikiem za 8 EUR (34 PLN)


Festiwal odbywa się od 15 do 17 marca 2019 w La Farga Centre d’Activitats, Hospitalet de Llobregat. Łatwo dotrzeć tutaj wysiadając z linii metra nr 1 lub 5 na stacji Rambla Just Oliveras. Wejście kosztuje od 7,5 EUR (34 PLN) wzwyż. Najtańszy pakiet zawiera dwie degustacje, szklankę, przewodnik po festiwalu oraz wejściówkę. Bilety można zakupić na hiszpańskojęzycznej stronie wydarzenia.

 Barcelona Beer Festival/ fot. https://www.umami.barcelona/
Barcelona Beer Festival zaskakuje zatrważająco długą listą dostępnych tu piw… Nic, tylko próbować! 🙂 / fot. https://www.umami.barcelona/

Tyle możliwości… Mamy nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie! Wiosna 2019 w Barcelonie zapowiada się wyjątkowo aktywnie. Jeśli macie ochotę przeczytać o innych wydarzeniach, zachęcamy do komentowania.