Sylwester w Barcelonie

Masz możliwość wejścia w Nowy Rok podczas pobytu w Barcelonie? W takim razie powinieneś przygotować się do zabawy w jednym z klubów, na świeżym powietrzu bądź w gronie znajomych i obowiązkowo mieć przy sobie kiść winogron!

Placa Espanya
W tym roku można spodziewać się wielkiej sylwestrowej zabawy na Placa Espanya, fot.: Feradz

Wtorkowy wieczór w stolicy Katalonii będzie wyjątkowy. Miasto pierwszy raz w swojej historii organizuje oficjalne świętowanie Nowego Roku. Do tej pory ludzie spotykali się głównie na Placa Espanya, jednak próżno było szukać nieziemskiego pokazu fajerwerków czy milionów uczestników wspólnie cieszących się z godziny 00:00.

W tym roku ma być inaczej – na Avinguda de la Reina Maria Cristina, na przeciwko Magicznej Fontanny, zostanie rozstawiona scena z trzema wielkimi ekranami, które będą odmierzać czas do północy.

Początek imprezy odbędzie się o godzinie 23:00, a przybyli goście będą mogli podziwiać m.in. ludzką 15-metrową wieżę czy fascynujący wodny pokaz fontanny przy akompaniamencie dzieł Wagnera. Oczywiście wraz z zakończeniem wielkiego odliczania nie zabraknie fajerwerków, które mają trwać do ok. 00:30.

Wielką miejscową tradycją jest zjedzenie 12 soczystych winogron – tuż przed wybiciem północy mieszkańcy co sekundę wkładają sobie do ust po jednym owocu, co ma przynieść w kolejnym roku wielkie szczęście. Ponadto Katalończycy na tę wielką noc często zakładają czerwoną bieliznę.

winogrona
Winogrona to niezbędny element sylwestrowego świętowania w Barcelonie, fot.: Claus Ableiter

Zabawa w klubach

Podczas noworocznego wieczoru można również kupić bilet do jednego z klubów. Praktycznie wszystkie bary czy restauracje organizują specjalny wieczór, a w cenie wejścia dostaniesz wspomniane winogrona, drinka i czasami sylwestrową czapeczkę. Lokali w Barcelonie jest mnóstwo, a cena za zabawę rozkłada się między 10 i 40 euro. W przypadku większego bankietu z gorącym posiłkiem można spodziewać się wydania kwoty 75-300 euro. Naturalnie bilety trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

Zabawa zaczyna się stosunkowo późno – po 22:00, a w niektórych miejscach nawet tuż przed północą i trwa do białego rana.

Kilka przykładowych lokali:

Razzmatazz – w najsłynniejszym nocnym klubie wejście kosztuje 40/50 euro. Otrzymasz torbę z pamiątkami, a dodatkowo na pięciu scenach posłuchasz muzyki na żywo. Więcej tutaj.

Harlem Jazz Club – wielbiciele latynoskich rytmów będą zadowoleni z zabawy w tym klubie. Najpierw koncert, a później DJ Session. Wstęp kosztuje 16 euro, a dokładna rozpiska znajduje się na oficjalnej stronie.

Hotel W – w słynnym plażowym hotelu dwie zabawy. Na spokojniejszą W Lounge wejście kosztuje 50 euro (goście hotelowi za darmo), z kolei w barze Eclipse za zabawę przy klubowej muzyce trzeba już zapłacić 100 euro. Dokładny kalendarz tutaj.

Planujesz lot do serca Katalonii? Tanie loty do Barcelony to coś dla Ciebie! 🙂

Dodaj komentarz