Święta w Barcelonie na sportowo

Świątecznego okresu wcale nie trzeba przesiedzieć przed telewizorem i stołem zastawionym turronami bądź innymi smakołykami. Barcelona oferuje mnóstwo aktywnych atrakcji – można spacerować, biegać, a nawet pływać!

Buff Epic Run
Zwariowany wyścig Buff Epic Run jest jedną ze świątecznych atrakcji w Barcelonie, fot.: Caravanum

Caminada de Nadal – ostatni w tym roku zbiorowy pochód ulicami Barcelony. Tym razem na uczestników czeka 10-kilometrowa trasa wśród udekorowanych alejek stolicy Katalonii. Nie potrzeba się rejestrować, start 15 grudnia między 9:00 i 9:30 na Placa de l’Antic Canodrom.

Dokładne informacje na temat spaceru. 

Buff Epic Run – 22 grudnia o godzinie 11:00 ma miejsce zwariowany bieg wokół zamku Montjuic na lokalnym wzgórzu. Co ciekawe, nagrody są przyznawane nie tylko dla zwycięzcy biegu, lecz przede wszystkim za najlepsze przebranie – wszyscy uczestnicy biegną bowiem wzdłuż trasy w osobliwych strojach, a na swojej drodze napotykają przeszkody w postaci błotnych zjeżdżalni, słomianych ścian czy wielkich opon. Rejestracja do tego komicznego biegu trwa do połowy grudnia i niestety jest ograniczona liczba miejsc – 2500. Tego samego dnia odbywa się również Mini Buff Epic Run dla dzieci od 13 do 16 roku życia.

Rejestracja dostępna jest na oficjalnej stronie biegu. 

Copa Nadal de Natacio – kolejna rozrywka w Barcelonie ma miejsce 25 grudnia o godzinie 12:00. W porcie przy pomniku Krzysztofa Kolumba udostępniony jest 200-metrowy wodny dystans, a uczestnicy rywalizują w dziewięciu różnych kategoriach. Uwaga – woda ma około 13 stopni Celsjusza!

Cursa dels Nassos – Kolejny bieg, tym razem już znacznie poważniejszy, ma miejsce 31 grudnia. Sylwestrowy maraton na 10 kilometrów rozpoczyna się w pobliżu Placa Ramon Calsina ok. 17:30, dlatego uczestnicy mają możliwość biegania po katalońskich ulicach przy świątecznym oświetleniu.

Rejestracja dostępna na oficjalnej stronie maratonu.

Primer bany de l’any – pierwsze noworoczne pływanie na plaży Sant Sebastia. Po rejestracji, która nie jest obowiązkowa, możesz wziąć gorący prysznic i otrzymać pamiątkowy dyplom. Blisko pół tysięcy szczęśliwych pływaków zapewnionych! Zbiorowe wskoczenie do wody 1 stycznia o godzinie 12:00!

Ponadto wielką frajdę w stolicy Katalonii stanowi największe w Europie otwarte lodowisko Bargelona, które zdoła pomieścić nawet 400 łyżwiarzy. Wielki prostokąt 40 na 30 metrów umiejscowiony jest na Placa de Catalunya, a do 6 stycznia 2014 roku można w nim jeździć za kwotę 9 euro na godzinę lub 7 euro na pół godziny. W pobliżu znajduje się również szatnia oraz kawiarnia z gorącymi napojami. Uwaga – wpuszczają tylko w rękawiczkach, które w razie potrzeby można zakupić na miejscu.

Oficjalna strona lodowiska.

Sprawdź inne atrakcje w Barcelonie podczas świątecznego okresu!

Nie masz jeszcze prezentów? Sprawdź gdzie je możesz kupić w Barcelonie!

Bilety lotnicze do Barcelony.

Dodaj komentarz