Powrót do samochodowej przeszłości

W pierwszy marcowy weekend w Barcelonie wyśmienicie będą bawić się wielbiciele pojazdów. Na ulicach stolicy Katalonii będzie można bowiem obejrzeć mnóstwo starych aut, które wezmą udział w corocznym przejeździe z centrum Barcelony do położonego 20 kilometrów na południe miasta Sitges.

W tym nietuzinkowym wyścigu nie jest jednak ważne miejsce na mecie, a jak najlepsze wizualne i techniczne przygotowanie samochodu. W rywalizacji biorą udział tylko modele sprzed… 1928 roku, a kierowcy i pasażerowie ubrani są w specjalne stroje odpowiednie dla epoki świetności danego auta.

W dniach 2-4 marca ten charakterystyczny wyścig odbędzie się już po raz 55. Na starcie spodziewanych jest ok. 70 modeli klasycznych samochodów, w tym m.in. Darracq z 1905 roku czy trzy lata starszy Renault 11HP.

Takie okazy można oglądać podczas rajdu z Barcelony do Sitges
Takie okazy można oglądać podczas rajdu z Barcelony do Sitges, fot.: Xavier Martinez Rondon

Część z uczestniczących pojazdów można oglądać od 18 lutego do 2 marca (z wyłączeniem niedziel) od 10:00 do 21:30 w centrum handlowym L’illa Diagonal znajdującym się na ulicy Avinguda Diagonal. Z kolei pokazowy wyścig rozpocznie się 3 marca o godz. 11:00 na Plaza Sant Jaume i będzie przebiegać przez większość najważniejszych ulic miasta aż skieruje się w stronę Sitges. Tanie loty do Barcelony umożliwią Ci zobaczenie tego unikalnego wydarzenia.

Na oficjalnej stronie „wyścigu” dostępny jest szczegółowy program, a także trasa przejazdu samochodów.

Dodaj komentarz