Piłkarskie święto na Camp Nou

El Clasico, Gran Derbi, Wielkie Derby Europy – jedno piłkarskie spotkanie pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt ma mnóstwo nazw. Już w najbliższą sobotę w ramach rozgrywek Primera Division dojdzie do konfrontacji dwóch najlepszych hiszpańskich drużyn, których kibice zawsze ze zniecierpliwieniem czekają na pierwszy gwizdek arbitra i pokonanie znienawidzonego rywala. Tym razem konfrontacja rozpocznie się o godzinie 18:00, 26 października.

Każdy kibic Dumy Katalonii, jak popularnie nazywa się FC Barcelonę, marzy o obejrzeniu z wysokości trybun Camp Nou właśnie tego meczu. Zdobycie biletów jest jednak niezwykle trudne. Przede wszystkim pierwszeństwo mają zrzeszeni klubowi kibice, tzw. „socios”, a dopiero później osoby, które nie posiadają statusu członka w fan clubie.

Sprzedaż biletów na najbliższy mecz pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt rozpocznie się już w czwartek o godz. 10:00. Można będzie je wtedy kupić albo na oficjalnej stronie klubu albo na ticketmaster. Gdy zostaną jeszcze jakieś wejściówki, zostaną one udostępnione w sobotę w klubowych kasach. Pojedyncza osoba ma możliwość kupienia maksymalnie dwóch biletów, a w zależności od miejsca na stadionie, ich cena waha się od 99 do nawet 359 euro. W związku z wielkim zainteresowaniem na pewno rozejdą się niczym ciepłe bułeczki.

Camp Nou
W sobotę Camp Nou znów zapełni się do ostatniego miejsca! fot. JoJan

W ostateczności zawsze można spróbować kupić bilet u tzw. „koników”, którzy ustawiają się przy Camp Nou tuż przed rozpoczęciem meczu. Ich ceny są już jednak zawrotne. Ewentualnie pozostaje jeszcze możliwość obejrzenia meczu wraz z innymi fanami w jednej z katalońskich klubokawiarni – tam w sobotę o 18:00 również na pewno będzie gorąco.

Dodaj komentarz