Maj 2019 w Barcelonie

Wśród wyrazistej zieleni, z włosami rozwianymi ciepłym wiatrem, w pełni możemy oddać się radości wydarzeń maja 2019 w Barcelonie. Co czeka odwiedzających kulturalną stolicę Hiszpanii w tym roku? Dowiecie się już teraz!

Koncertowy maj 2019 w Barcelonie

Wiosna w rozkwicie… a muzyka przepełniona jest pozytywnymi wibracjami 🙂 Primavera Sound Festival 2019 gromadzi w Barcelonie dziesiątki wykonawców – zarówno znanych, jak i zyskujących popularność, młodych talentów. Różnorodne brzmienia wypełnią 16 scen zlokalizowanych przy Parc del Forum, a muzyczne doznania uzupełnią różnorodne dania serwowane z food trucków i małych restauracyjek zlokalizowanych na terenie festiwalu. Solange, Tame Impala, Cardi B, J Balvin, Erykah Badu, Future, Janelle Monáe, Nas, Rosalía, Deerhunter, Big Red Machine, Mac DeMarco, FKA twigs, Liz Phair, Robyn, Carly Rae Jepsen, 070 Shake, James Blake, Danny Brown, Slowthai, Clairo, Jarvis Cocker’s JARV IS, Snail Mail, Interpol… Czego chcieć więcej? 😉

Festiwal odbywa się od 27 maja 2019 do 2 czerwca 2019 roku. Trwające tydzień wydarzenie ma ograniczoną ilość wejściówek, dlatego warto pośpieszyć się z ich zakupem! Ceny biletów zaczynają się od 80 EUR (343 PLN) za bilet jednodniowy, 195 EUR (837 PLN) za wejściówkę na wszystkie dni festiwalu, oraz wyższe ceny za pakiety zawierające dodatki itp. Bilety znaleźć można na stronie festiwalu.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Primavera Sound Festival, źródło:http://www.tenhomaisdiscosqueamigos.com/

Rękodzieło w Barcelonie

Bogactwo ręcznie robionych przedmiotów od 3 do 5 maja znajdzie się na Fira de Barcelona Montjuic. Wydarzenie z małego, lokalnego eventu o nazwie Hilo, papel y azucár, przerodziło się w kilkudniowy festiwal DIY. Na terenie targów wystawi się około 250 rękodzielników, a poza różnorodnymi wytworami (nie tylko artystycznymi – znaleźć tu można również rośliny i np. wypieki) na miejscu nie zabraknie pokazów i warsztatów dla dorosłych i dzieci.

Jednodniowa wejściówka kosztuje 10 EUR (42 PLN), a trzydniowy karnet 25 EUR (107 PLN). Na miejsce najlepiej dojechać metrem – Fira de Montjuic znajduje się blisko przystanku Espanya. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia w języku hiszpańskim.

Festiwal Rękodzieła w Barcelonie, fot. https://www.facebook.com/handmadefestivalbcn/

Temps de Flors

Co się kryje pod tym tytułem? Oczywiście festiwal kwiatów w Gironie! Jeśli chcecie wyrwać się na chwilę z Barcelony – wybierzcie się tutaj pomiędzy 11 a 19 maja, by podziwiać piękne, kwiatowe instalacje umieszczone w uroczych zakątkach miasta. Wiosna 2019 w Barcelonie jest barwna, ale… Girona z pewnością nasyci Wasze oczy jeszcze większą ilością kolorów! 🙂

Instalacja kwiatowa podczas festiwalu w Gironie, fot. http://ww9.onvacations.co/

Noc muzeów 2019

Międzynarodowa Noc Muzeów odbywać się będzie 18 maja 2019 roku. Tego dnia w godzinach wieczornych i nocnych będzie można zwiedzić wiele z atrakcji Barcelony – nieodpłatnie i często w towarzystwie wyjątkowych atrakcji. Lista poszczególnych atrakcji będzie dostępna niedługo, ale wyjazd warto zaplanować już dziś.


Coś dla fanów ekologii

Feria BioCultura jest największym wydarzeniem skupiającym miłośników dbania o naturę i ekologiczny styl życia w Hiszpanii. Od 9 do 12 maja w Palau Sant Jordi zagoszczą setki wystawców, prezentujących ekologiczne podejście do życia w każdej jego dziedzinie – od kulinariów, po medycynę naturalną czy wyposażenie wnętrz.

Normalny bilet wstępu kosztuje 7 EUR (30 PLN), dzieci od 7 do 12 roku życia i osoby starsze zapłacą 4 EUR (17 PLN). Dzieci do 6 roku życia pod opieką rodziców bądź opiekunów wejdą na festiwal za darmo. Maj 2019 w Barcelonie w ekologicznym wydaniu zapowiada się ciekawie! Poszerzyć swą wiedzę o festiwalu i ekologicznym stylu życia można na oficjalnej stronie wydarzenia.

My już mamy naszą listę wydarzeń na nadchodzące miesiące… a Wy na które z nich się wybierzecie? Znajdźcie tanie bilety lotnicze do Barcelony już teraz! 🙂