Lotnisko Girona (GRO)

Najsłynniejszym lotniskiem w Barcelonie jest El Prat. Jednak wiele wybierających się do tego miasta osób ląduje wcale nie w sercu miasta, ale poza nim. Poznajcie drugi barceloński port lotniczy – lotnisko Girona (GRO).

Lotnisko Girona (GRO) – informacje

Gdy wybieramy się do Barcelony, nie musimy lądować jedynie na lotnisku El Prat. Z lotniska usytuowanego zaledwie 8 km od Girony, możemy w około godzinę dostać się do Barcelony. Dzieli je od niej 90 km. To nieduży port lotniczy, który rocznie obsługuje 2 mln pasażerów.

Polska – Girona

Kiedy chcemy wybrać się do Hiszpanii, niewykluczone, że przyjdzie nam lądować własnie na lotnisku Girona. Dlaczego? Istnieje bowiem wiele połączeń tanich linii lotniczych z Polski do Hiszpanii, a dokładniej właśnie do Girony.

Przylecimy tu liniami Enter Air z Warszawy, Gdańska i Katowic. Jeśli wybierzemy Ryanaira, możemy polecieć z Wrocławia, Krakowa lub Poznania.

Photo credit: scalleja via Visual Hunt / CC BY-SA

Jak można przedostać się z lotniska Girona do Barcelony?

Taksówka

Możemy dostać się tam na kilka sposobów. Najwygodniej i bez czekania będzie oczywiście taksówką, jednak w takim wypadku musimy liczyć się z kosztem ok. 120 Euro. Droga zajmie nam nieco ponad godzinę.

Autobus

W podobnym czasie pokonamy drogę z lotniska do Barcelony autobusem. Za bilet zapłacimy ok. 12 Euro, więc 10 razy mniej niż taksówka, a czas przejazdu jest podobny.

Pociąg

Za jeszcze mniej, bo ok. 10 Euro przejedziemy do miasta pociągiem. Czas podróży nieco się przeciągnie, ponieważ koleją będziemy jechać ok. 2 godziny. Do stacji kolejowej kursują autobusy, więc musimy najpierw pójść na przystanek.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się także czegoś na temat lotniska El Prat, zajrzyj na specjalną podstronę na jego temat.