Lotniska w Barcelonie

Wybierając się do Barcelony, możemy wylądować na dwóch portach lotniczych. Miasto jest z nimi doskonale skomunikowane i przedostanie się do centrum nie jest problemem. Jednak dobrze jest sprawdzić przed wylotem czym mogą zaskoczyć nas lotniska w Barcelonie. Na co się przygotować?

Lotniska w Barcelonie – informacje

Lotnisko El Prat

Leży zaledwie 12 km od centrum miasta. Lecąc do Barcelony liniami Ryanair, Wizz Air,  Air Europa czy EasyJet, bardzo prawdopodobne jest, że wylądujemy własnie w tym porcie. To także główny hub hiszpańskiej taniej linii Vueling Airlines. Każdego roku przewija się przez nie około 30 mln pasażerów. Lotnisko El Prat jest świetnie przygotowane na wszelkie potrzeby podróżujących – oferuje wiele parkingów przed terminalami, w środku znajdują się liczne bary i restauracje, kaplica, bankomaty, biura podróży i sklepy (butiki, księgarnie, stoiska z pamiątkami, a także sklepy wolnocłowe).

 

Photo credit: Tomás Fano via Visualhunt.com / CC BY-SA

 

Lotnisko Girona

Mniejsze niż El Prat i położone znacznie dalej od Barcelony – do centrum tego miasta trzeba bowiem pokonać ok. 90 km. Rocznie obsługuje 2 mln pasażerów. Na tym lotnisku ląduje jednak bardzo dużo pokładów tanich linii lotniczych, które starują w Polsce. Przylecimy tu liniami Enter Air z Warszawy, Gdańska i Katowic. Z kolei lecąc Ryanairem, lot na lotnisko Girona możemy zacząć we Wrocławiu, Krakowie lub Poznaniu. Mimo że to małe lotnisko, jest ono świetnie przystosowane do potrzeb pasażerów – nie brakuje na nich kawiarni i restauracji lub sklepików. Jest ono również przygotowane na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

Dobre oznakowanie

Lecąc do Barcelony nie musimy bać się, że nie trafimy na przystanek i zagubimy się na lotnisku. Wystarczy zaufać oznakowaniu. Możecie wierzyć nam lub nie, ale i El Prai i Girona są super oznaczone i nie trzeba obawiać się, że nie trafimy w miejsce, którego szukamy. A jeśli będziecie mieli problemy z poruszaniem się po lotnisku, zawsze możecie poprosić o pomoc obsługę!

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat lotów do Barcelony, koniecznie zajrzycie na specjalną poświęconą im podstronę. Tam znajdziecie wiele przydatnych informacji!