Listopad 2018 w Barcelonie

Powoli złocą się liście, a dni stają się krótsze… Jesienna aura tworzy niezwykły klimat w mieście Gaudiego. Przygotowaliśmy listę wydarzeń, które sprawią, że listopad 2018 w Barcelonie będzie niezapomniany! Rozkoszuj się młodym winem, blaskiem ostatnich promieni słońca i niesamowitymi chwilami spędzanymi w pięknym otoczeniu 😉

Z jazzem w stronę słońca

Deszcz uderzający o szyby przypomina rytmiczne dźwięki perkusji… W jesienny nastój wprowadzi wszystkich miłośników jazzu festiwal Voll-Damm Festival Internacional de Jazz de Barcelona. Odbywające się od końca października wydarzenie w tym roku świętuje swą 50-tą edycję. Program wypełniony jest występami znanych gwiazd muzyki jazzowej oraz koncertami talentów, które dopiero rozbłysły na scenie muzycznej. Po wydarzeniu pieczołowicie planowanym przez cały rok możemy się dużo spodziewać!

Pełen energii saksfon, delikatny kontrabas, mocno brzmiąca perkusja, czy elektryzująca gitara… jakiekolwiek jest Twoje ulubione brzmienie, nie możesz przegapić okazji do zobaczenia artystów światowej klasy w kulturalnym sercu Hiszpanii. Festiwal odbywa się m.in. w L’Auditori, Palau de la Música Catalana, Conservatori del Liceu czy klubie Cotton Club. Różnorodne miejsca gwarantują zróżnicowany odbiór muzyki, która mocno zabrzmi w dużych salach, a nada intymnego charakteru zakątkom eleganckich restauracji. Festiwal odbywa się od 26 października i trwa do początku grudnia. Bilety wstępu można nabyć już za około 10 EUR (PLN), możliwe jest również zakupienie karnetów w niższych cenach.

Myślicielski nastrój na deszczowy dzień

Barcelona
Barcelona

Jesienny klimat dopełniłaby odrobina filozofii… idealnie się składa, ponieważ w Barcelonie odbywa się festiwal filozofii Barcelona Pensa, pełen debat, wykładów, warsztatów i różnorodnych prelekcji. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Filozofii działający na uniwersytecie w Barcelonie, a tegoroczna – piąta – edycja odbywa się 14 i 15 listopada 2018 r. Miłośnicy myślicielskich klimatów odnajdą sobie podobnych w kilkudziesięciu lokalizacjach, od sal wykładowych, po artystyczne kawiarnie i puby, w których odbywają się dyskusje. Wydarzenie odbywa się w języku hiszpańskim, a uczestnictwo w nim jest darmowe. Jeśli jesień z współczesnymi filozoficznymi nurtami przypadłaby Ci do gustu – nie zwlekaj i rezerwuj już dziś bilety lotnicze do Barcelony.

Dokumentalny listopad 2018 w Barcelonie

Miłośnicy kina dokumentalnego powinni zanotować sobie tę datę w kalendarzu – od do odbywa się międzynarodowy festiwal In-Edit, który w jednym mieście zrzesza najciekawsze dokonania kinematografii ostatnich lat. Nieśmiertelne gwiazdy sceny muzycznej wyjawią swoje sekrety na dużym ekranie, a dźwięki egzotycznych instrumentów zabrzmią w ciemnych salach kinowych – listopad 2018 w Barcelonie związany jest z edycją festiwalu IN-EDIT, który trwa od 25 października do 4 listopada. W planach są tygodnie pokazów filmów dokumentalnych związanych z przeróżnymi gatunkami muzyki z całego świata i z wielu okresów historycznych

Bilety na festiwal kosztują od 5 EUR (PLN). W sprzedaży są również karnety. Za 28 EUR (PLN) można wejść na 5 dowolnych pokazów oraz uczestniczyć w pokazach otwierających i zamykających festiwal. Karnetami można się dzielić, ponieważ nie są imienne – poza najdroższym (99 EUR), uprawniającym do dowolnej ilości wejść na pokazy. Sprzedaż odbywa się poprzez stronę internetową festiwalu.

Listopad w Barcelonie
Film Blue Note Records: Beyond the Notes /Źródło:http://www.in-edit.org/

 

Kultura Japonii w sercu Hiszpanii

Barcelona Manga Fair jest jednym z największych konwentów, podczas którego miłośnicy kultury Kraju Kwitnącej Wiśni spotkają się z autorami, rysownikami i pisarzami.  W Fira de Barcelona Montjuïc rozgoszczą się liczne stoiska prezentujące najświeższe wydania komiksów, mang i różnorodnych publikacji. Zeszła edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 65 000 zwiedzających. Listopad 2018 w Barcelonie odbywa się pod znakiem wielokulturowości i różnorodnych pasji. W tym roku imprezę odwiedzą rysownicy znani z takich tytułów jak One Piece Gold, czy autorzy serii Pokémon. Poza tym zwiedzający będą mogli rozsmakować się w sztuce kulinarnej Azji, pograć na konsolach czy zobaczyć pokazy Cosplay. XXIV targi mangi zajmą powierzchnię około 70 000 metrów kwadratowych – łatwo sobie wyobrazić, ile atrakcji czeka miłośników kultury Japonii na tak wielkim metrażu!

Barcelona Manga Fair
Barcelona Manga Fair/źródło:http://www.twoeggz.com/

 

I…jeszcze więcej filmów!

Listopad 2018 w Barcelone obfituje w festiwale filmowe. Kolejną pozycją dla wielbicieli kinematografii jest L’Arternativa 2018, czyli wydarzenie kręcące się wokół kina – jak sama nazwa wskazuje – alternatywnego. 25 już edycja Barcelona Independent Film Festival składa się z pokazów filmów krótko i pełnometrażowych. Uzupełnione są one kuratorskimi zapowiedziami, dzięki czemu żadna zagadka ze scenariusza nie pozostanie nierozwiązana. Poza pokazami filmowymi podczas festiwalu będzie można wziąć udział w prelekcjach, a najmłodsi znajdą zajęcie podczas warsztatów. W planie jest również rodzinny kurs tworzenia filmów. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

 

Jesień szykuje się pełna muzyki i niesamowitych obrazów kinowych. Z pewnością będzie to najbardziej kulturalna pora tego roku!

A jak Wy spędzicie jesienny wyjazd do Barcelony?

 

,