Lipiec 2018 w Barcelonie

Latem w Barcelonie nie można się nudzić. Katalońska stolica w lipcu i w sierpniu przeistacza się w miasto festiwali. Różnorakich propozycji spod tego właśnie znaku jest tu tak wiele, że nie sposób wspomnieć o wszystkim, co się tu dzieje. Jednego można być jednak pewnym. Jeśli chcemy przyjemnie spędzić urlop bądź choćby wolny weekend, warto w tym miesiącu zarezerwować bilety lotnicze do Barcelony.

Barcelona Beach Festival 2018

Nie da ukryć się, że Barcelona szczególnie upodobała sobie elektroniczną muzykę. Zwłaszcza w letnie miesiące wiele imprez i festiwali toczy się tu właśnie przy tego typu dźwiękach. Dodatkowo katalońska stolica na upały przyszykowała też orzeźwiające propozycje – w końcu do dyspozycji mamy tu morskie wybrzeże wraz z przygotowanymi do wypoczynku miejskimi plażami. Nic więc dziwnego, że w mieście zrodziły się i takie wydarzenia, które w niezwykle umiejętny sposób łączą ze sobą obie wspomniane atrakcje. Barcelona Beach Festival, bo o tym przedsięwzięciu tu mowa, w tym roku odbędzie się 14 lipca. Na scenie zagości m.in. Don Diablo, David Guetta, Armin van Buuren czy the Chainsmokers. Jeśli więc marzy Wam się naprawdę niezapomniany wieczór przy blasku księżyca i w towarzystwie tańców na piaszczystej plaży, takiej okazji nie powinniście przegapić. Bilety wciąż są dostępne i nabyć można je tutaj. Jakby nie było, lipiec 2018 w Barcelonie, daje nam szansę nie tylko na zwiedzenie miasta, ale i na dobrą zabawę.

Barcelońskie plaże wspaniale nadają się nie tylko na leniuchowanie. ale i na muzyczne festiwale, lipiec 2018 w Barcelonie
Barcelońskie plaże wspaniale nadają się nie tylko na leniuchowanie. ale i na muzyczne festiwale

W oceanicznych głębinach

Museu de Ciències Naturals de Barcelona jeszcze do 30 września zaprasza na wystawę „Océanos, el último territorio salvaje”, czyli „Oceany, ostatnie dzikie terytorium”. Kurator ekspozycji Oscar Vega słusznie zauważa, że przepastne wodne głębiny wciąż mniej są nam znane niż powierzchnia księżyca. Stąd też zrodził się pomysł na to, by szerszą rzeszę odbiorców zabrać w zupełnie niezwykłą podróż w głąb morskiej toni. Wrażenie zanurzenia się w oceanicznych wodach osiągnięte zostaje tu za pomocą gigantycznego zakrzywionego ekranu, dzięki któremu podglądać możemy wodne życie. Zwierzęta morskie w naturalnych rozmiarach obejrzeć będziemy mogli też na wielkich telebimach, a nawet przez specjalne okulary w postaci trójwymiarowej stereoskopowej projekcji. Już sama forma prezentacji jest więc niezwykle atrakcyjna, a koniecznie wspomnieć trzeba i o treści. Ta bazuje na 480 godzinach materiałów zebranych podczas tworzenia nagrodzonego Cezarem dokumentu „Oceany”. Reżyserzy: Jacquesa Perrina i Jacques’a Cluzaud wykorzystując innowacyjne technologie, mogli nie tylko sprawnie śledzić szybko umykające morskie stworzenia, ale i odkryć niedostępne dotąd głębiny.

adres: Plaza Leonardo da Vinci, 4-6
bilety: 6,5€ i 4,5€

Museu de Ciències Naturals de Barcelona zaprasza na wystawę "Oceany, ostatnie dzikie terytorium", lipiec 2018 w Barcelonie
Museu de Ciències Naturals de Barcelona zaprasza na wystawę „Oceany, ostatnie dzikie terytorium”

Czarujące jachty na barcelońskich wodach

Puig Vela Clàssica Barcelona Regatta to szósta już edycja międzynarodowej imprezy żeglarskiej, która to z różnych stron świata przyciąga czarujące zabytkowe łodzie. W tegorocznej edycji pojawią się więc jachty z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, z Anglii, Holandii czy Niemiec. I gwarantujemy, że samemu nie trzeba być żeglarzem, by w pełni docenić ich piękno. Barcelońskie regaty utrzymane w stylu vintage w tym roku trwać będą od 11-14 lipca. Starty podzielone zostały na trzy kategorie. Obejrzeć będziemy mogli więc tu zarówno żaglówki nowe, ale utrzymane w tradycyjnym stylu, jak i najprawdziwsze zabytki. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługują łodzie powstałe przed 1949 rokiem, choć i od tych sprzed roku ’79 ciężko będzie oderwać oko. W portowym rejonie katalońskiej stolicy na co dzień natknąć możemy się nie tylko na wielkie statki, ale i na jachty różnej maści. Lipiec 2018 w Barcelonie zabierze nas jednak w prawdziwą morską podróż w czasie.

Żaglówki na co dzień goszczą w barcelońskim porcie. Od czasu do czasu podziwiać można tu jednak prawdziwe pływające cuda., lipiec 2018 w Barcelonie
Żaglówki na co dzień goszczą w barcelońskim porcie. Od czasu do czasu podziwiać można tu jednak prawdziwe pływające cuda.

El Grec Barcelona

W okresie letnim Barcelona staje się miastem festiwali. Jednym z wydarzeń, których nie można pominąć, jest słynny el Grec Barcelona. Sama nazwa wywodzi się od teatru greckiego – budowli, która to na północnym zboczu Montjuic wzniesiona została w 1929 roku i dziś może być ona nieco myląca. Niegdyś faktycznie festiwal ograniczał się do desek tego teatru i grane były na nim wyłącznie sztuki greckie. Obecnie, choć zjawiskowy amfiteatr nadal stanowi niekwestionowane centrum wydarzeń, festiwalowy program realizowany jest i w innych miejscach. Ponadto w grę wchodzi tu już nie tylko teatr, ale i muzyka, film, taniec, a nawet cyrkowe przedstawienia odbywające się w ramach wielkiej Nocy Cyrkowej. Repertuar, niezależnie od dziedziny, jest zaś międzynarodowy i niezwykle bogaty. Rokrocznie liczyć można tu też na znakomitych wykonawców przybyłych z różnych części świata. Festiwal el Grec Barcelona już trwa – rozpoczął się pod koniec czerwca i zakończy wraz z początkiem sierpnia. Cały lipiec mamy więc na to, by załapać się na wybrane propozycje. Dokładny program imprezy odnajdziecie tutaj.

Festiwal el Grec to również cyrkowe popisy, lipiec 2018 w Barcelonie
Festiwal el Grec to również cyrkowe popisy

Lipiec 2018 w Barcelonie – Festa Major de Raval

Raval to barcelońska dzielnica wchodząca w skład Ciutat Vella. Niegdyś ten jeden z najstarszych zakątków Barcelony nie cieszył się dobrą sławą – to tu przystań swą mieli handlarze narkotyków i damy lekkich obyczajów. Dziś w tej kosmopolitycznej dzielnicy kwitnie artystyczne życie – niczym grzyby po deszczu powstawać zaczęły tu muzea, galerie i centra sztuki. Tu również w lipcu odbywa się jeden z najhuczniejszych ulicznych festiwali. Festa Major de Raval w tym roku trwać będzie od 13 do 15 dnia miesiąca i możemy mieć pewność, że jak zwykle do głosu dojdzie tu kulturowa różnorodność tego miejsca. Liczyć możemy więc na muzykę i smakowitości wywodzące się z różnych zakątków globu. W programie zagoszczą warsztaty, koncerty, tańce czy rozgrywki sportowe. Nie zabraknie też tu tych wszystkich rozrywek, które kojarzą się z tradycją katalońską. Z pewnością załapiemy się więc na wznoszone z ludzi wieże, parady gigantów czy odbywające się po zmroku ogniste, demoniczne pokazy correfoc.

Zjawiskowe pokazy correfoc, lipiec 2018 w Barcelonie
Zjawiskowe pokazy correfoc

Lipiec 2018 w Barcelonie to czas imprez na świeżym powietrzu. To noce na plaży w towarzystwie elektronicznego brzmienia, pokazy cyrkowców i ogniste spektakle.