Jubileuszowa edycja L’Alternativa

Jeśli jesteś wielbicielem niezależnego kina nie może Cię zabraknąć podczas L’Alternativa – Festival de Cinema Independent de Barcelona. Co więcej, tegoroczne wydarzenie jest już 20 tego typu w stolicy Katalonii. Oczywiście z tej okazji nie zabraknie niespodzianek, włącznie z filmowymi klasykami, które wywarły niemały wpływ na współczesne alternatywne kino.

L’Alternativa potrwa od 18 do 24 listopada, a filmowe projekcje, dyskusje czy warsztaty związane z tworzeniem filmu odbędą się w kilku kulturalnych ośrodkach Barcelony – CCCB, Filmoteca de Catalunya oraz Institut Frances de Barcelona. Bilet na pięć seansów plus jeden dodatkowy, który będzie można obejrzeć online w domowym zaciszu, kosztuje 20 euro. Na pojedyncze filmy, w zależności od miejsca wyświetlania, ceny wynoszą od 2 do 5,5o euro, a niektóre pokazy organizatorzy udostępnią nawet za darmo.

filmoteca de catalnyua
Podczas wizyty w Filmoteca de Catalunya można obejrzeć również stare filmowe eksponaty. fot.: Miquel Angel Pintanel Bassets

L’Alternativa  podzielona jest na dwie sekcje konkursowe. Na jednej z nich odbędą się pokazy najnowszych filmów pełno- i krótkometrażowych z ostatnich dwóch lat. Z kolei, w ramach 20-lecia festiwalu, zostaną wyświetlone 22 klasyki kina niezależnego na czele z dziełami reżyserów Rainera Wernera Fassbindera, Wima Wendersa czy Wernera Herzoga. Zapraszamy do przejrzenia całego programu!

Więcej na temat festiwalu na oficjalnej stronie L’Alternativa.

Jeśli jesteś kinomanem i poszukujesz biletów lotniczych do serca Katalonii, tanie loty do Barcelony są czymś dla Ciebie!

Dodaj komentarz