Gotowy na maraton po Barcelonie?

W połowie lutego w stolicy Katalonii odbywał się półmaraton. Teraz na biegaczy czeka prawdziwe wyzwanie – trasa 42,195 km, którą przemierzą tylko najwytrwalsi.

16 marca będzie miała miejsce już 36 edycja jednego z najsłynniejszych tego typu biegów w Europie – Zurich Marato Barcelona (nazwa wzięła się od tytularnego sponsora – firmy ubezpieczeniowej). Biorą w nim udział zarówno profesjonaliści, jak i wielbiciele wieczornych przebieżek. Trasa biegnie wzdłuż wielu najważniejszych obiektów w mieście – Camp Nou, Sagrada Familia czy Torre Agbar, a sam bieg rozpoczyna się o godzinie 08:30 na Avinguda Maria Cristina.

Znacznie wcześniej trzeba się jednak zarejestrować. Chętni mają na to czas tylko do 9 marca. Jest to możliwe poprzez wypełnienie specjalnego formularza online (dostępny TUTAJ) oraz wpłacenie odpowiedniej kwoty zależnej od już zarejestrowanych chętnych:

61,50 euro – do 10.000 uczestników

73 euro – od 10.001 do 17.000 uczestników

84 euro – powyżej 17.0001

Warto dodać, że w zeszłym roku w maratonie po Barcelonie wzięło udział ponad 15 tysięcy ludzi, a liczba ta z roku na rok się powiększa. Bieg podzielony jest na kilka kategorii – trzeba mieć ukończone 18 lat, natomiast nie ma górnej granicy wieku.

Chętnych na maraton po Barcelonie jest zawsze wielu
Chętnych na maraton po Barcelonie jest zawsze wielu, fot.: Jorge Sanz

Oprócz biegu, na uczestników czeka wiele innych atrakcji, jak chociażby odbywający się dzień wcześniej „bieg śniadaniowy” czy „Pasta Party”, na którym zarejestrowani biegacze za darmo posilą się smacznie przygotowanym makaronem. Dodatkowo wzdłuż trasy będzie umieszczonych 41 punktów rozrywkowych z jedzeniem czy występami artystycznymi.

Organizatorzy przygotowali bardzo interesującą stronę internetową, na której można przygotować specjalny treningowy czy dietetyczny plan przed maratonem.

Oficjalna strona Zurich Marato Barcelona

Tanie loty do Barcelony.

Dodaj komentarz