Każdy kibic Dumy Katalonii powinien choć raz zasiąść na trybunach Camp Nou podczas meczu swojej ukochanej drużyny. Zakup biletu na najważniejsze mecze w sezonie bez karty członkowskiej klubu jest zadaniem niemalże niewykonalnym. Inaczej jednak wygląda sytuacja ze spotkaniami niższej rangi, na które bilety kupimy już za 19 euro!

camp nou

Na meczach FC Barcelony możemy spodziewać się świetnej atmosfery, fot.: Usuario Erminameraz

FC Barcelona corocznie rozgrywa blisko 30 meczów na własnym stadionie w ramach rozgrywek Primera Division, Pucharu Króla, Ligi Mistrzów, Superpucharu Hiszpanii czy też spotkań towarzyskich. Kalendarz jest z góry ustalany na cały sezon, a bilety na mecz FC Barcelony można kupować ze sporym wyprzedzeniem, choć dokładną datę i godzinę widowiska najczęściej poznamy dopiero na 10 dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Jak drogie są bilety?

Cena biletu jest uzależniona od dwóch czynników. Po pierwsze od rangi spotkania – każdy mecz przydzielony jest do odpowiedniej kategorii. Im ta jest wyższa, tym ceny również są proporcjonalnie wyższe, a szansa zakupu biletu znacznie się zmniejsza.

Najtrudniej załapać się na najważniejszy mecz sezonu przeciwko Realowi Madryt, który elektryzuje kibiców na całym świecie – to również jedyne spotkanie, na które rezerwacja odbywa się w określonym, całkiem krótkim, terminie. Bilety na takie wydarzenie wynoszą od 99 do 359 euro. Po drodze mamy jednak jeszcze kilka niższych kategorii, a na spotkania z mało utytułowanym rywalem wejdziemy na Camp Nou nawet za 19 euro.

Camp Nou

Praktycznie z każdego miejsca na Camp Nou jest dobry widok na boisko, fot.: Brian Lamb

Drugą kwestią, która ma wpływ na cenę biletu jest miejsce. Stadion podzielony jest na cztery sektory – trybuna główna położona wzdłuż boiska, boczna znajdująca się po przeciwległej stronie, dwie trybuny za bramkami, a także miejsca znajdujące się na łuku i na samej górze. Wielkim udogodnieniem podczas kupowania biletu on-line jest możliwość podejrzenia jak wygląda Camp Nou z sektora, z którego akurat zamierzamy zabukować bilety.

Dokładne ceny biletów znajdują się na oficjalnej stronie klubu

Gdzie i jak dokonać zakupu?

Bilety na mecz FC Barcelony można kupić na oficjalnej stronie klubu. To najszybsza i najprostsza metoda – wybieramy dokładne miejsca, płacimy za pomocą karty debetowej bądź kredytowej, a na koniec bilety drukujemy lub odbieramy je w klubowej kasie, prezentując kartę, za pomocą której dokonaliśmy zakupu.

Ponadto podczas rezerwacji można skorzystać z popularnej strony Ticketmaster – po zakupie bilet należy wydrukować w jednym z wielu ulokowanych w Barcelonie specjalnych automatów.

Występuje również możliwość kupna osobistego – bilety w Barcelonie dostępne są w oficjalnych sklepach FCBSHOPS, informacjach turystycznych, a także w sieciach sklepów Carrefour oraz FNAC.

Przy zakupie dla kilku osób trzeba pamiętać, że nie zawsze jest możliwość trafienia na dwa wolne krzesełka obok siebie. Na większość ligowych meczów w ogólnodostępnej sprzedaży jest około 18 tysięcy biletów, jednak każdego dnia zwalniają się dodatkowe miejsca. Wszystko za sprawą systemu Seient Lluire – każdy z posiadaczy karnetów, w przypadku jego braku na stadionie, może odstąpić własne miejsce komuś innemu. Z tego względu warto stronę z rezerwacjami odwiedzać codziennie. Trzeba zaznaczyć, że jedna osoba ma możliwość kupienia maksymalnie sześciu biletów, a na spotkanie o szczególnym priorytecie jedynie dwóch.

Zakupu biletów można dokonywać na oficjalnej stronie klubu bądź na Ticketmaster.

Jeśli planujesz wyjazd na mecz FC Barcelony, już teraz zarezerwuj bilety lotnicze do Barcelony z Polski