Bilety do Barcelony

Znalezienie lotu do Barcelony z pewnością nie sprawi większego problemu. Do miasta, także bezpośrednio z Polski, latają zarówno regularne linie lotnicze, jak i te niskobudżetowe. Wygoda podróży oraz jej cena zależą przede wszystkim od tego, w jakim terminie chce się polecieć do stolicy Katalonii i na ile wcześniej tę podróż się zaplanuje.

Bilety lotnicze do Barcelony są z reguły droższe w miesiącach wakacyjnych, w okolicach świąt oraz Nowego Roku i jest to związane ze wzmożoną ilością turystów przybywających do miasta.

Jeżeli zdecydujesz się polecieć regularnymi liniami lotniczymi, na ogół panuje zasada, że im wcześniej kupi się bilet, tym jego cena będzie bardziej atrakcyjna. Jest to spowodowane faktem, że w miarę zapełniania się miejsc w samolocie, cena wolnych wzrasta. Warto więc wyjazd zaplanować odpowiednio wcześnie i kupić bilet kilka miesięcy przed wylotem z Polski.

Park Guell, Barcelona, Hiszpania, bilety do Barcelony
Park Guell, Barcelona, Hiszpania / fot. http://www.flickr.com/photos/gcattiaux/

W przypadku tanich linii lotniczych zasada z kupowaniem biletów z wyprzedzeniem jest podobna, jednak częściej, niż w przypadku przewoźników regularnych trafić można na różnego rodzaju promocje, które obniżają ceny biletów. W tanich liniach lotniczych istnieje kilka rodzajów promocji, tj. brak opłaty za odprawę on-line, zwolnienie z płacenia podatków lub obniżenie podstawowej ceny biletu. Czasem zdarza się, że promocje się łączą, co powoduje, że bilet faktycznie można kupić bardzo tanio, nawet za kilkadziesiąt złotych. Niech nikogo nie zdziwi jednak sytuacja, kiedy w promocyjnej cenie będą tylko loty w jedną stronę np. bez problemu znajdziesz tanie bilety lotnicze Barcelona – Poznań, natomiast powrotne bilety Poznań – Barcelona, będą już w cenie regularnej. Jest to dosyć częsta niedogodność.

Zarówno w przypadku regularnych linii lotniczych, jak i nisko-kosztowych kupowanie biletów na kilka – kilkanaście dni przed wylotem jest zdecydowanie najmniej opłacalne. Wtedy bowiem przewoźnicy najczęściej doliczają dodatkowe opłaty i podatki, a poza tym cena biletu rośnie, gdyż zostało już mało miejsc w samolocie. Staraj się więc tego uniknąć.

Bilety do Barcelony można nabyć na kilka sposobów, niezależnie od rodzaju linii lotniczych, jakie się preferuje. Przede wszystkim możliwe jest zarezerwowanie biletów drogą telefoniczną za pośrednictwem infolinii Blue Sky Travel pod numerem telefonu 801 000 301 lub 61 62 62 022. Można także odwiedzić jedno z biur Blue Sky Travel w Poznaniu przy ul. Roosevelta 2 oraz Warszawie przy ul. Jana Pawła II 82 lub przy ul. Powsińskiej 31. Jednak najwygodniejszą formą zakupu biletów zdaje się być internet. Wystarczy odwiedzić stronę internetową i za pomocą wyszukiwarki lotów wybrać interesujący Cię kierunek, a bilety lotnicze Barcelona – wybrane miasto w Polsce, kupisz szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz