Barcelona dla dzieci – czas na specjalne atrakcje!

W Barcelonie zawsze wiele się dzieje. Nic więc dziwnego, że liczne miejskie atrakcje skierowane są tu również do dzieci. Jeśli na rodzinne wakacje wybieramy się do katalońskiej stolicy, nie będziemy mieć problemu z taką organizacją czasu, aby nikt się nie nudził. Również najmłodsi bez najmniejszego problemu znajdą tu coś dla siebie! Chcecie miło i rodzinnie spędzić czas? Już teraz zarezerwujcie bilety lotnicze do Barcelony.

Niezapomniana przygoda w CosmoCaixa

Muzea z reguły nie są atrakcjami przyciągającymi najmłodszych. To raczej my skorzy jesteśmy zachwycać się ekspozycjami. W czasie tym pociechy nasze zazwyczaj nudzą się, licząc na to, że wyprawa taka szybko się skończy. Wbrew takim utartym przekonaniom w katalońskiej stolicy istnieje jednak miejsce, w którym muzealne sale do gustu przypadną nawet dzieciom. CosmoCaixa to wielkie sześciopiętrowe muzeum, w którym spokojnie spędzić można parę ładnych godzin. W grę wchodzi tu bowiem cały szereg eksperymentów i interaktywnych zabaw, nie zaś kująca w uszy cisza i podziwianie skrytych w gablotach eksponatów. Odkrywanie chemii, fizyki, geologii, matematyki czy technicznych nowinek staje się tu prawdziwą przygodą. Również planetarium i tętniący życiem deszczowy las pełen owadów, żab, ptaków i aligatorów przyciąga rzesze ciekawskich. Zaglądając tutaj wraz z dziećmi, nie możemy przegapić Toca Toca, a więc przestrzeni umożliwiającej bliższe zapoznanie się z dzikimi zwierzętami. Spotkanie takie okaże się tym ciekawe, że egzotyczne stworzenia będą tu dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki.

adres: Carrer d’Isaac Newton 26
cena: 4€, dzieci do lat 16 wchodzą za darmo

Wyprawa do Cosmocaixa to też szansa na spotkanie ze zwierzętami, barcelona dla dzieci
Wyprawa do Cosmocaixa to też szansa na spotkanie ze zwierzętami, foto: Alberto-g-rov, CC BY-SA 3.0

Wyprawa do krainy słodkości

Jeśli katalońską stolicę odwiedzamy wraz z dziećmi, również wizyta w Muzeum Czekolady z pewnością stanie się dla nas punktem obowiązkowym. W końcu już sama nazwa kusi i sprawia, że żaden maluch nie zgodzi się na ominięcie takiej atrakcji. Największą niespodzianką wyprawy z pewnością okaże się obfitująca w różnorakie smakołyki muzealna kawiarnia. Zanim jednak dotrzemy do tego smakowitego eldorado, zapoznać będziemy mogli się z historią czekolady i z różnorakimi sposobami jej przyrządzania. Mniejszych uczestników wycieczki z pewnością zaintrygują zaś rozmaite czekoladowe scenki rodzajowe oraz rzeźby. Wśród tych ostatnich natrafimy nie tylko na słodką miniaturę Sagrady Familii, ale i na słynną Myszkę Miki czy na rybkę Nemo i towarzyszącą jej zapominalską Dory. W Muzeum Czekolady Barcelona dla dzieci przygotowała więc nie tylko słodkości, ale i szczyptę historii oraz dobrej zabawy.

Adres: Carrer del Comerç 36
cena: 5€

W barcelońskim Muzeum Czekolady z pewnością zachwyci wszystkich kawiarenka ze słodkościami, barcelona dla dziec
W barcelońskim Muzeum Czekolady z pewnością zachwyci wszystkich kawiarenka ze słodkościami, foto: Oh-Barcelona.com, CC BY 2.0

Szalone chwile w El Cau

Jeśli Wasze pociechy potrzebują miejsca, w którym swobodnie mogą się wyszaleć, pobawić wraz z innymi dziećmi i wybiegać, przestrzeń pod tajemniczą nazwą El Cau będzie na to wręcz wymarzonym miejscem. Wbrew temu, na co mogłaby wskazywać nazwa, nie jest to mroczna pieczara idealnie nadająca się na legowisko dla dzikiego zwierza. To przyjazny zamknięty plac zabaw, w którym dominuje jasne światło i sosnowe drewno. Tu najmłodsi przemierzyć będą mogli labirynt i dotykając rozmaitych powierzchni, odbyć prawdziwą podróż sensoryczną. Do dyspozycji będziemy mieć też gry, zabawki stymulujące aktywność psychomotoryczną i przestrzeń teatralną, w której występują pacynki. Rodzice najmłodszych pociech mogą bawić się wraz z maluchami. Ci zaś, którzy posiadają dzieci nieco starsze, na czas harców w najlepsze zaszyć mogą się w tutejszej kawiarni.

Adres:Villarroel 237 Eixample Esquerre
cena: rano 4€, popołudniu 6€

Barcelona to miasto, które oferuje wiele ciekawych atrakcji, barcelona dla dzieci
Barcelona to miasto, które oferuje wiele ciekawych atrakcji

Barcelona dla dzieci – niedziela w Poble Espanyol

Rodzinna wyprawa do Poble Espanyol to nie tylko szansa na ujrzenie Hiszpanii w pigułce. To również okazja na zupełnie nietuzinkowe spędzenie wolnego czasu. Poble Espanol jest „miasteczkiem” powstałym z okazji Wystawy Światowej w roku 1929. Jeśli zaglądamy tylko do Barcelony, a zapoznać chcielibyśmy się też z architekturą typową dla reszty kraju, zajrzeć powinniśmy właśnie tutaj. Ta idylliczna, wolna od samochodów kraina skrywa ratusze, kościoły i sklepiki. Podczas gdy dla nas już podziwianie samej tutejszej scenerii może być przygodą, na najmłodszych, zwłaszcza w niedziele czeka tu wiele dodatkowych niespodzianek. W cotygodniowym repertuarze goszczą tańce, przedstawienia teatralne i magiczne oraz muzyczne popisy. Dodatkowo zawczasu sprawdzić możemy też, kiedy odbywają się organizowane dla dzieci różnorakie warsztaty. Ciekawym pomysłem na poznanie wioski jest też wzięcie udziału w grze Gymkhana polegającej na poszukiwaniu skarbów.

miejsce: Av. de Francesc Ferrer i Guàrdia 13
bilety: 12,60-14€ – dorośli i 6,30-7€ – dzieci

Wizyta w Poble Espanyol to ciekawa przygoda nie tylko dla dzieci, barcelona dla dzieci
Wizyta w Poble Espanyol to ciekawa przygoda nie tylko dla dzieci, foto: Jordi Payà, CC BY-ND 2.0

Bosc Urbà – linowe podniebne szaleństwa

Barcelona dla dzieci to również atrakcje dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu. Wbrew pozorom wcale nie trzeba opuszczać miasta, by oddać się prawdziwej wspinaczkowej przygodzie. Również w centrum katalońskiej stolicy, w dzielnicy Diagonal Mar, w okolicy Park del Forum istnieje miejsce, które zarówno maluchom, młodzieży, jak i dorosłym pozwoli się wyszaleć. Bosc Urbà to przestrzeń wypełniona przez małpie mosty, rozhuśtane drabinki, zawieszone wysoko nad ziemią tunele i unoszące się nad głowami platformy. Tu uda nam się spożytkować nadmiar energii, zjechać na linie, a nawet skoczyć na bungee. Dodatkowo to pokaźnych rozmiarów wspinaczkowe centrum zaprojektowano tak, aby każdy, niezależnie od wieku znalazł tu coś dla siebie. Na trasę pomarańczową ruszyć mogą nawet trzylatki, niebieska zaprasza dzieci powyżej lat ośmiu. Jeśli zaś sami lubimy mocne emocje i poczuć chcemy porządne uderzenie adrenaliny, korzystając z okazji, wypróbujmy prawdziwie ekstremalny linowy szlak czerwony.

Adres: plaça del Fòrum
cena: 15-17€ – dorośli, 9-11€ – dzieci

W okolicach Barcelony nie brak wspaniałych gór, jednak i w mieście oddać możemy się wspinaczkowej przygodzie, barcelona dla dzieci
W okolicach Barcelony nie brak wspaniałych gór, jednak i w mieście oddać możemy się wspinaczkowej przygodzie, foto: Miguel Mendez, CC BY 2.0

Barcelona dla dzieci to zestaw propozycji idealnych nie tylko dla najmłodszych. Jeśli szukacie miejsca na rodzinną wycieczkę, ruszajcie do katalońskiej stolicy