Barcelona – atrakcje turystyczne

Zaplanowałeś już zwiedzenie niemal wszystkich możliwych zabytków i muzeów znajdujących się w Barcelonie i nie wiesz co jeszcze można robić w tym niesamowitym mieście? Bez obaw! W tak dużej aglomeracji, jaką bez wątpienia jest Barcelona, atrakcje turystyczne wszelkiego rodzaju pochłoną Cię do reszty! Przekonaj się sam, czym jeszcze zaskoczy Cię to miasto.

Barcelona przyciąga turystów zapierającym dech w piersiach Akwarium, Barcelona, Hiszpania, barcelona atrakcje  turystyczne
Barcelona przyciąga turystów zapierającym dech w piersiach Akwarium, Barcelona, Hiszpania / fot. http://www.flickr.com/photos/london/

Més que un club – więcej niż klub

Barcelona atrakcje sportowe uczyniła swoim znakiem rozpoznawczym na całym świecie, a to dzięki istnieniu w mieście klubu sportowego FC Barcelona. Należy do nich jeden z największych stadionów na świecie – Camp Nou. Przy nim znajduje się także muzeum, w którym poznać można historię klubu dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych form przekazu. Bilety wstępu obejmujące wizytę w muzeum, na stadionie oraz w centrum multimedialnym kosztują 22€ (dorośli) lub 16,50€(młodzież). Cena może się wydawać dość wysoka, ale jest to miejsce, które zdecydowanie trzeba odwiedzić!

Daj się pochłonąć głębinom!

Kolejną świetną opcją na spędzenie dnia jest wizyta w barcelońskim Akwarium – najważniejszym na świecie centrum rozrywki i edukacji skupiającym się na tematyce morskiej. Znaleźć tu można między innymi jedyne w swoim rodzaju oceanarium w Europie, faunę i florę Morza Śródziemnego oraz oceanów, a specjalna sekcja Explora! w przystępny sposób przybliży informacje na temat życia morskiego. Dla odważnych Akwarium ma do zaoferowania dodatkową atrakcję – pływanie z rekinami. Przyjemność ta kosztuje 300€ i uwaga – wymagany jest certyfikat nurkowy. Bilet wstępu do oceanarium kosztuje natomiast 18€ (dorośli) lub 12€ (dzieci do 12 roku życia).

Magiczny świat wody, światła i dźwięku.

Ciekawe atrakcje Barcelona ma do zaoferowania także wieczorami. Można je bowiem spędzić w parku Montjuïc, gdzie znajdują się Magiczne Fontanny. Od czwartku do niedzieli, w godzinach 21.00-23.30 ma tam miejsce spektakularne widowisko wody, dźwięku i światła. Wstęp jest bezpłatny, a wrażenia niezapomniane!

Nie dla akrofobów!

Warto wybrać się także na Torre de Collserola – Wieżę Leśną, która jest najwyższym budynkiem Barcelony. Mierząca 288 metrów unikatowa wieża zaprojektowana została na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku, jednak swoim futurystycznym kształtem zachwyca ona do dzisiaj. Na wieży znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta. Warto wybrać się, gdy niebo będzie bezchmurne!

Kolej wrażeń.

Inną atrakcją „na wysokościach” jest kolej linowa łącząca port ze wzgórzem Montjuïc. Trasa, licząca 1300 metrów, jest niezwykle urokliwa – z jednej strony widnieje morze, z drugiej wzgórza, w dole natomiast obserwować można tętniące życiem miasto. Wrażenia niesamowite! Koszt przejażdżki w dwie strony to 15€, natomiast w jedną stronę – 10€.

Niezapomniane chwile na kutrze rybackim.

Atrakcje turystyczne Barcelona oferuje także zapalonym wędkarzom. Można tu bowiem wraz z rybakami wyruszyć na prawdziwe łowy na Morzu Śródziemnym. Profesjonaliści pokażą Ci jakie gatunki łowione są na co dzień, jakich metod połowu używają. Ponadto opowiedzą jak rozpoznać świeżą i wysokiej jakości rybę, a na koniec dnia zabiorą Cię na rybny targ. Cała ta przygoda rozpocznie się w samym sercu dzielnicy la Barceloneta! Wyprawy organizowane są od poniedziałku do czwartku.

Szukasz biletów lotniczych? Tanie loty do Barcelony są nie tylko kosztują niewiele, ale również są szybkie i komfortowe 🙂

Dodaj komentarz