5 miejsc, które musisz zobaczyć nocą

1. Punkt widokowy Miramar

Widok na oświetlony Port Vell, pomnik Krzysztofa Kolumba, aleję La Rambla. Barcelona z tego miejsca, szczególnie nocą, wygląda bajecznie. Najlepiej dostać się tam aleją Miramar, do której dojeżdżają autobusy linii 50, 55 oraz 183. Możemy zobaczyć stąd także wieże Agbar (podświetloną 2,5 tys świateł LED) oraz stację kolejową Sants znajdującą się we wschodniej części miasta. Na wzniesieniu umiejscowiony jest luksusowy hotel oraz restauracja.

Widok z punktu widokowego Miramar, Barcelona, 5 miejsc, które musisz zobaczyć nocą

Widok z punktu widokowego Miramar, Barcelona

2. Casa Batlló

Fasada budynku zaprojektowanego przez słynnego Gaudiego, warta do obejrzenia nocą gdy jest przepięknie podświetlona. Adres budynku znajdującego się na liście dziedzictwa światowego (UNESCO) to Passeig de Gràcia 43. W latach 1904-1906 powstały niezwykłe balkony w kształcie kości, niecodzienne ściany jakby pokryte rybimi łuskami i zadziwiający dach przypominający smoka, będącego częścią katalońskiej tożsamości.

Casa Batlló, Barcelona, 5 miejsc, które musisz zobaczyć nocą

Casa Batlló, Barcelona / fot. Esculapio/gallery@wikimedia

3. Pałac Muzyki Katalońskiej

Cudowny modernistyczny budynek, zawierający jedną z najważniejszych hiszpańskich sal muzycznych, znajduje się przy ulicy Carrer Sant Pere Més Alt. Warto sprawdzić repertuar na stronie internetowej i wybrać się na koncert muzyki instrumentalnej, występy chóralne, śpiewacze czy widowisko rozrywkowe – z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.

Pałac Muzyki Katalońskiej

Pałac Muzyki Katalońskiej

4. Ice Bar Barcelona

To niezwykłe miejsce zapewniające zabawę na ciepłym tarasie z widokiem na morze, lub w zimnym wnętrzu (temperatura -10). Po opłaceniu wstępu 15 EUR otrzymuje się kurtkę, rękawiczki i jeden drink gratis. Podświetlone, lodowe wnętrze i lodowe szklanki są warte zobaczenia w szaloną, barcelońską noc.

Ice Bar, Barcelona

Ice Bar, Barcelona / fot. http://www.flickr.com/photos/groovenite/

5. Magiczna Fontanna

Kompleks fontann, które zachwycają późnym wieczorem, kiedy to odbywają się bezpłatne spektakle z udziałem wody, światła i muzyki. 15 minutowe widowisko w rytmie rocka, muzyki klasycznej czy bajkowej z Walta Disney’a. W pobliżu znajduje się stacja metra – Pl Espanya, więc można dostać się tam liniami L1, L3, L8, S4, S8, S33 lub pociągiem R5, R6.

Magiczna Fontanna w Barcelonie

Magiczna Fontanna w Barcelonie

Dodaj komentarz